Достапни линкови

Невремето во државата Њујорк однесе најмалку 7 животи


Во западната американска сојузна држава Њујорк снежното невреме однесе најмалку седум човечки животи. Во некои делови снежната покривка изнесувала над метар ипол. Посебно е зафатен градот Бафало каде што за еден час врнело 13 сантиметри снег. Голем дел од патиштата се затворени и е воведена вонредна состојба.

XS
SM
MD
LG