Достапни линкови

Времето денеска: стабилно и постудено


Во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец.Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 11 степени. Од сабота утринските температури наместа ќе се спуштаат и под нулата.

XS
SM
MD
LG