Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време со температура до 16 степени. Од утре до среда ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и појава на магла по одделни котлини. Температурата ќе биде без големи промени.

XS
SM
MD
LG