Достапни линкови

Грузија во политичка криза


Грузискиот претседател Гиорги Маргвелашвили.

Грузискиот претседател Гиорги Маргвелашвили денеска ги предупреди пратениците дека земјата е во политичка криза и го повика Парламентот да се обединат на патот кон ЕУ. Во својот говор пред Парламентот, претседателот рече дека неодамнешното заминување на тројца министри одговорни за интеграција во ЕУ и НАТО, покрена сериозни прашања за земјата во странство, околу нејзината иднина.

XS
SM
MD
LG