Достапни линкови

Британија ќе воведе нови закони против тероризмот


Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека на британските државјани кои станале странски борци би можело да им биде забрането враќањето во Британија. Главна цел на новиот закон е справување со исламските милитанти кои се борат во Ирак и Сирија. Според законот, на авионите кои не ги исполнуваат новите британски безбедносни мерки нема да им биде дозволено да слетуваат во Британија.

XS
SM
MD
LG