Достапни линкови

Времето денеска: променливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени слаби врнежи од дожд во утринските часови, а во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува и врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 13 до 18 степени. Во Скопје во утринските и претпладневните часови ќе има зголемено наоблачување, со можен краткотраен дожд, а во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе има сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 16 степени. Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето.

XS
SM
MD
LG