Достапни линкови

Времето денеска: врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени. Во Скопје претежно облачно со повремен локален дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG