Достапни линкови

Могерини: посетата на Рама на Србија важен чекор


Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува важен чекор напред во односите меѓу двете земји. Ова се оценува во соопштението на шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини во кое се изразува пофалба за премиерите на Албанија и на Србија Рама и Вучиќ за нивната политичка храброст. „Оваа посета е нова фаза во односите меѓу двете земји“, се наведува во соопштението.

XS
SM
MD
LG