Достапни линкови

Албанскиот премиер во посета на Прешево


Рама во Прешево.

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево на главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди „Добредојде премиере“.Тој се сретна со локалните власти, кои го прогласија за „почесен граѓанин“, потоа се обрати пред граѓаните, а ќе се сретне и со бизнисмени.

XS
SM
MD
LG