Достапни линкови

Доктор во Њујорк целосно излечен од ебола


Докторот Крег Спенсер кај кој на 23 минатиот месец бил евидентиран вирусот на ебола, откако бил во контакт со заболени од оваа смртоносна болест во Гвинеа, заздравил и денеска ќе биде пуштен од болница. Случајот со 33 годишниот доктор предизвика големо внимание кај њујорчани откако се појавиле информаци дека пред да биде откриено оти бил заразен со вирусот секојдневно патувал со њујоршкото метро.

XS
SM
MD
LG