Достапни линкови

Времето денеска: облачно


Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер. Температурата преку денот ќе се движи од 12 до 17 степени. Во Скопје слично време, со дневна температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG