Достапни линкови

Вучиќ - разговорот со Рама не беше лесен


Српскиот премиер Александар Вучиќ по денешната средба со албанскиот колега Еди Рама изјави дека разговорот во четири очи, што траел подолго од очекуваното, не бил ниту малку лесен, но изрази уверување дека заедничките проблеми може да бидат решени, јави Танјуг.

Вучиќ вели дека посетата на Рама е нов почеток и добра вест не само за Србија и Албанија, туки и за целиот регион. Спрскиот премиер вели дека проблемите не можат да се решаваат на друг начин, освен со разговори.

XS
SM
MD
LG