Достапни линкови

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Белград


Премиерот на Албанија Еди Рама

Премиерот на Албанија Еди Рама денеска ќе престојува во Белград, откако неговата посета во минатиот месец беше откажана по инцидентот на натпреварот на фудбалските репрезентации на Србија и на Албанија во Белград. Предвидено е тој да разговара со српскиот премиер Александар Вучиќ, по што е најавена пленарна седница на двете делегации. Ова е прва официјална посета на еден албански премиер на Белград во изминативе 68 години.

XS
SM
MD
LG