Достапни линкови

Денеска претежно облачно време


Времето денеска претпладне ќе биде претежно облачно. Во раните утрински часови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престанат, а облачноста ќе се намали.Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време со температурата до 17 степени. Во првите два дена од наредната недела ќе биде стабилно и суво, а од средината на седмицата ќе има повремени локални врнежи од дожд.

XS
SM
MD
LG