Достапни линкови

Денеска облачно и врнежливо


Времето претпладне ќе биде со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во вечерните и ноќните часови, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.Температурата ќе се движи од девет до 17 степени. Во Скопје слично време со температура до 14 степени.

XS
SM
MD
LG