Достапни линкови

Киев - војници и оружје од Русија влегле во Украина


Тенкови, оружје и војници влегле од Русија во источно укрианскиот регион Луганск на 6 неомври, изјави денеска украинскиот воен портпарол Андреј Лишенко. Тој денеска рече дека освен тенковите, во Украина влегле и 16 артилериски системи со хаубици и 30 камиони со муниција и војници.
Лишенко изјави дека во изминатите 24 часа во борбите со сепаратистите се убиени 5 војници, а 16 биле повредени.

XS
SM
MD
LG