Достапни линкови

Двајца Авганистанци загинаa на пругата Скопје-Гевгелија


Архивска фотографија - илегални мигранти од Сирија и Ирак на железничка станица во Велес.

Двајца Авганистанци синоќа загинале на пругата Скопје-Гевгелија, информира МВР. Според полицијата загинал маж на возраст од 20 до 25 години и и неговиот малолетен син. Како што информира МВР, нив ги удрил товарен воз кај местото викано „Јаворица“ по што веднаш починале. Двајцата биле заедно со поголема група државјани на Авганистан кои нелегално влегле во Македонија.

XS
SM
MD
LG