Достапни линкови

Во Скопје претседавачот на Воениот комитет на НАТО


Претседавачот на Воениот комитет на НАТО генерал Кнуд Бартелс ќе престојува во дводневна официјална посета на Македонија. Тој, по средбите во Генералштабот на Армијата на Македонија денеска ќе биде примен од министерот за одбрана Зоран Јолевски.

XS
SM
MD
LG