Достапни линкови

Во Берлин конференција за Западен Балкан


Денеска во Берлин ќе се одржи Шесттата конференција на министрите за надворешни работи на земјите од Западен Балкан. Собирот е во организација на Аспен и со покровителство на шефовите на дипломатиите на Германија и Британија Франк Валтер Штајнмаер и Филип Хамонд. Станува збор за традиционален собир на кој министрите за надворешни работи од Западен Балкан ја разгледуваат соработката во регионот.

XS
SM
MD
LG