Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се сушти до четири, а дневната ќе се искачи до 14 степени. В четврток и в петок во поголем дел од денот ќе се задржи суво, а од петок вечер до недела претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови од земјава.

XS
SM
MD
LG