Достапни линкови

Венизелос: Грција ја поддржува евроатлантската интеграција на Западен Балкан


Грција jа поддржува евроатлантската интеграција на Западен Балкан и политиката на отворени врати на Алијансата, изјави грчкиот министер зa надворешни работи Евангелос Венизелос, јави МИА. Венизелос присуствуваше на состанокот на Специјалната група за Медитеранот и Блискиот исток на Парламентарното собрание на НАТО и Подкомитетот за Партнерство.

„Но, јасно е дека секоја кандидатура мора да се оценува поединечно, врз основа на постигнувањата на секоја земја кандидат, и базирано на критериумите и условите кои се поставени од Алијансата, рече Венизелос.

XS
SM
MD
LG