Достапни линкови

Состанок на опозициските лидери во Скопје


Стратегијата за натамошно делување на опозицијата и бојкотот на парламентот е тема на денешниот состанок на лидерите на СДСМ, Зоран Заев на НСДП Тито Петковски и на ЛДП Андреј Жерновски денеска треба да остварат средба со Зоран Заев.

Како што се јавува, се очекува опозицијата да договори концепт за вонпарламентарното делување.

Лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски, вчера потврди дека во опозицијата има пратеници кои се противат на одлуката за бојкот на парламентот и кои сериозно размислуваат да се вратат во собраниските клупи.

XS
SM
MD
LG