Достапни линкови

Марш на проруските националисти


Руските националисти денеска одржуваат годишен марш, традиционална акција по повод официјалниот празник на националното единство. Освен во Москва, маршеви се предвидени и во други градови во Русија, а за прв пат и во украинскиот регион Крим, анектиран од Русија во март годинава.

XS
SM
MD
LG