Достапни линкови

Индија и Пакистан со осуда за самоубиствениот напад


Премиерите на Индија и на Пакистан Нарендра Моди и Наваз Шариф го осудија самоубиствениот напад извршен кај главниот граничен премин меѓу двете земји Вагах. Според последните информации, во нападот биле убиени 55 луѓе, додека десетици други биле ранети. Според радио Машал, неколку групи талибанци ја презеле одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG