Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени. За следните денови Управата за хидрометеролошки работи најавува суво време со максимални температури во интервал од 11 до 17 степени.

XS
SM
MD
LG