Достапни линкови

Ирак-Во бомбашки напад загинале 12 лица


Ирачката полиција соопшти дека во експлозија на автомобил бомба загинале најмалку 12 лица. Нападот се случил во местото каде жителите им носеле храна и вода на шиитските свештеници кои се подготвувале да заминат за светиот град Карбала за да го одбележат верскиот празник Ашура. Според полицијата, во нападот биле повредени 20 лица.

XS
SM
MD
LG