Достапни линкови

Вооружени лица пред избирачките места во Доњецк


Гласањето во источна Украина.

Жителите на регионите под контрола на проруските сепаратисти во источна Украина гласаат на контроверзните избори. Дописници на медиумите јавија дека вооружени лица стојат пред избирачките места во Доњецк. Украинската безбедносна служба соопшти дека гласањето е против Уставот на земјата и дека отворила криминална истрага против организаторите на гласањето.

XS
SM
MD
LG