Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Авганистан, 9 жртви


Во самоубиствен бомбашки напад во авганистанската источна покраина Логар загинале најмалку 9 лица, а 20 биле повредени. Локалните власти соопштија дека меѓу жртвите има шест полицајци и тројца војници, а во експлозијата биле оштетени три куќи и една џамија. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG