Достапни линкови

ИД со масовни убиства во Ирак


Ирачките безбедносни сили соопштија дека милитантите од Исламската држава убиле најмалку 85 племенски лидери и жени во западната покраина Анбар. Милитантите вчера пак убиле 50 раселени членови на племето во селото Рас ал Маа каде лицата побегнале по нападите врз нивните домови. Во друг инцидент, безбедносните сили соопштија дека биле пронајдени 35 тела во масовна гробница во Анбар.

XS
SM
MD
LG