Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб, а на повисоките места умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 12 степени.

XS
SM
MD
LG