Достапни линкови

Протест пред Собранието


Стотина граѓани протестираа пред Собранието за да искажат незадоволство од погрешната политика на актуелната власта. Протестот наречен „Удар“ се организираше преку социјалната мрежа Фејсбук, јави порталот НОВАТВ.

Незадоволните граѓани најавија дека во иднина ќе следуваат повторно граѓански собири доколку не се промени ништо во државата.

XS
SM
MD
LG