Достапни линкови

Во Белград средба меѓу претседателите Иванов и Николиќ


Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов кој престојува во посета на Србија, денеска ќе разговара со неговиот домаќин, претседателот Томислав Ивановиќ. По свечениот пречек, најнапред ќе биде одржана средба меѓу двајцата претседатели, а потоа и состанок на делегациите на двете земји. Иванов утре ќе учествува на состанокот на европската група на Трилатералната комисија на кој ќе учествуваат претставници на неколу земји од регионот.

XS
SM
MD
LG