Достапни линкови

САД повикаа на смирување на тензиите во Ерусалим


Соединетите држави ги повикаа сите страни во Ерусалим да покажат воздржаност по тамошните тензии. Државниот секретар Џон Кери го осуди ранувањето на рабинот Јехуда Глик кој има и израелско и американско државјанство. Глик е еден од главните заложници евреите да имаат право да се молат во џамијата Ал Аска која за еверите е позната како Ридот на храмовите.

XS
SM
MD
LG