Достапни линкови

Времето денеска: повремено облачно


Во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде повремено облачно и свежо со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG