Достапни линкови

Таџикистан - пораки дека еболата се пренесува преку банани


Спам пораки во кои пишува дека еболата се пренесува преку банани ги вознемири потрошувачите во Таџикистан.

Продавачите на овошје на пазарите во Душанбе велат дека луѓето престанале да купуваат овошје. Некои родители велат дека нивните деца кои одат во градинка биле советувани да не јадат овошје. Еболата се пренесува само преку директен контакт со заразеното лице преку крв или останатите телесни течности.

XS
SM
MD
LG