Достапни линкови

Столтенберг на средби со грчкиот државен врв


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во Атина имаше средби со грчкиот државен врв на кои е разговарано за многу прашања, јави дописникот на МИА од Атина.

Засега не е познато дали на средбите е разговарано и за грчката блокада на членството на Македонија во Алијансата, со оглед на тоа што на прес-конференциите не беше спомнато ова прашање, ниту пак македонските новинари имаа можност да постават прашање.

XS
SM
MD
LG