Достапни линкови

Завршени вештачењата на куршумите испукани кон Владата


Завршено е балистичкото вештачење во врска со веројатноста за насоката од која се истрелани, како и на калибарот од остатоците на двата куршуми кои завчера вечерта беа испукани на зградата на Владата и за тоа е информирано Јавното обвинителство, велат од МВР.

Два куршуми завчера вечерта беа испукани на зградата на Владата. Едниот заврши во покривот, а другиот на источната фасада.

XS
SM
MD
LG