Достапни линкови

Во Аганистан спалени 20 тони дрога


Околу 20 тони дрога запленила од авганистанската полиција во изминатата година, денеска е спалена соопштија тамошните власти. Властите соопштија дека антинакотичката полиција ја запленила дрогата во Кабул и околината. Според ОН, Авганистан е најголемиот проиводител на опиум во светот.

XS
SM
MD
LG