Достапни линкови

Генералниот секретар на НАТО утре во Грција


Новиот генерален секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Новиот генерален секретар на НАТО Јенс Столтенберг, утре ќе ја посети Грција. Според прес-службата на Алијансата, тој треба да се сретне со државниот врв на оваа земја. Предвидено е Столтенберг да се сретне со грчкиот премиер Андонис Самарас, со вицепремиерот и министер за надворешни рбаоти Евангелос Венизелос, како и со министерот за одбрана, Димитрис Аврамопулос.

XS
SM
MD
LG