Достапни линкови

Кремљ - Сè е во ред со здравјето на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин.

Рускиот претседател Владимир Путин има добро здравје, изјави денеска неговиот портпарол во обид да ги задуши шпекулациите во јавноста за здравствената состојба на претседателот. Денеска Дмитри Пасков рече дека „ Сè е во ред“ со здравјето на Путин. „Тие кои велат дека Путин е болен, ќе чекаат залудно“, рече портпаролот.

Медиумите претходно јавуваа дека Путин има рак на панкреасот.

XS
SM
MD
LG