Достапни линкови

Времето денеска: сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Темепратурите ќе се движат од од минус четири до три во ноќните и утринските часови, до 15 степени Целзиусови во текот на денот. Во Скопје времето ќе биде слично, со температура до 12 степени. Метеоролозите прогнозираат дека времето и во следните неколку дена ќе биде сончево и стабилно, со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG