Достапни линкови

Санкционирани 30 вработени во МВР


Министерството за внатрешни работи санкционира 30 вработени поради сторени повреди во работењето.

Како што денеска информира МВР, еден вработен добил отказ од работа, 26 вработени се казнети со парична казна, а на тројца им е изречена мерка „степен пониско“.

XS
SM
MD
LG