Достапни линкови

Алити негира дека имало инцидент на состанок на ДУИ


Пратеникот од ДУИ Рафиз Алити чие име се споменува во контекст на вчерашната тепачка во Сарај тврди дека не било точно дека партијата имала состанок во огранокот таму, а вчера како што вели не се одржал состанок ниту во кој било друг огранок на партијата. Во краткиот разговор тој вели дека тепачката се случила во чајџилница во Кондово и дека не ги знаел мотивите за неа. Инаку медиумите јавуваат дека петмина членови на ДУИ се повредени, од кои еден потешко во инцидентот што се случил на состанок на ДУИ во просториите на партијата во Сарај. Неофицијално се јавува и дека се работело за пресметка на приврзаници на Рафиз Алити и на Блерим Беџети.

XS
SM
MD
LG