Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ го осуди инцидентот во Дамар


ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го осуди инцидентот во кој беше демолиран објектот Дамар и беа нападнати недолжни граѓани во старата Скопска чаршија.

„ВМРО-ДПМНЕ не се согласува, не поддржува и осудува секаков чин на насилство, насилнчко однесување и агресија. За нас ваквото однесување е незрело, неодговорно и срамно“, се вели во соопштението.

Тие апелираат настанот да не се злопотребува во ниту еден конктекст.

XS
SM
MD
LG