Достапни линкови

Британската кралица го испрати својот прв твит


Британската кралица Елизабета Втора денеска го испрати својот прв твит, користејќи го името Елизабета Р( од regina, што на латиснки значи кралица.) Таа го искористи твитер за да испрати порака за отворањето на нова галерија во Научниот музеј во Лондон. „Се надевам дека луѓето ќе уживаат посетувајќи ја изложбата“, напиша кралицата. Повеќето членови на кралски семејство не твитаат сами, туку тоа во нивно име го прават портпароли. Кралицата беше првиот монарх кој испрати меил во 1976.

XS
SM
MD
LG