Достапни линкови

Косовскиот министер за надворешни работи во Белград


Косовскиот министер за надворешни работи, Енвер Хоџај.

Косовскиот министер за надворешни работи, Енвер Хоџај, денеска пристигна во Србија за да присуствува на регионална конференција, што е прва посета од таков вид откако Косово прогласи независност од Србија во 2008 година. Тој во Белград ќе учествува на конференција на земјите од Западен Балкан, спонзорирана од ЕУ.

XS
SM
MD
LG