Достапни линкови

Времето денеска, врнежливо и ветровито


Macedonia-Skopje after rain-13Sep2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег особено во претпладневните часови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од пет до 14 степени. Во Скопје слично време, облачно со дожд и со засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG