Достапни линкови

Се спојуваат телекомуникациските оператори Вип и ОНЕ


Телеком Австрија Групацијата објави дека договори спојување на својата подружница Вип оператор со компанијата Оне во Македонија која е подружница на Телеком Словеније.

Како што соопшти групацијата, Телеком Австрија ќе поседува 55 проценти удел во компанијата и ќе има целосна контрола врз новосоздадениот ентитет, додека Телеком Словеније ќе задржи 45 проценти.

XS
SM
MD
LG