Достапни линкови

Кери - САД не направи отстапки за Северна Кореја


Државниот секретар на САД, Џон Кери, изјави дека Вашингтон не направил отстапки во корист на Северна Кореја, откако земјата ослободи еден од тројцата Американци приведени од страна на Пјонгјанг. Лидерот на Северна Кореја го ослободи Џефри Фоувл, кој беше приведен во мај годинава. Кери изјави дека Вашингтон се уште се грижи за другите двајца американски државјани во Северна Кореја, кои се затворени во работни логори.

XS
SM
MD
LG