Достапни линкови

Северна Кореја го ослободи Американецот Џефри Фоувл


Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун ослободи еден од тројцата Американци приведени во земјата.Тој го ослободи Џефри Фоувл, земајќи ги во предвид постојаните барања на американскиот претседател Барак Обама, соопштија државните медиуми. Фовал кој има 56 години беше уапсен во мај, заради тоа што оставил библијата во хотелот каде што престојувал како турист.

XS
SM
MD
LG